Геймърите са много по-щастливи, според изследванията на Оксфордския университет
Изследване на Интернет института на Оксфордския университет се фокусира върху „духовния“ аспект на игрите. В резултат на изследването беше разкрито, че хората, които играят игри, са по-щастливи от тези, които не го правят.
Не би било погрешно да се каже, че светът на игрите преживява златната си епоха през последните години . От една страна, докато продажбите на конзолите от ново поколение чупят рекорди, от друга страна, услугите за игри, базирани на облак, започват да се използват. Сега много хора виждат игрите като основно средство за забавление.
В ново проучване, малко по- „духовен“ аспект на игрите е под светлината на прожекторите. Интернет институтът на Оксфордския университет проведе проучване, фокусирано върху две компютърни игри. Колко дълго играещите играха игри, се споделяше анонимно.
Играчите на видеоигри са много по-щастливи
След данните, получени в резултат на изследването, проведено от института, беше проведен въпросник за здравето на играчите . Общо 3274 играчи на възраст 18 години са участвали в проучването.
Професор Андрю Пшибилски, който организира изследването, каза: „Ако играете една от игрите, които сме изследвали 4 часа на ден и всеки ден, вие се чувствате значително по-щастливи от някой, който не играе “ . Przybyslki също заяви, че проучванията, проведени преди 40 години, разкриват, че колкото по-дълго се играе играта, толкова по-нещастни са хората.
Професор Андрю Przybylski покани други производители на игри да споделят подобни статистически данни за по-нататъшни изследвания. „С течение на времето трябва да работим върху повече игри и повече играчи“, каза професорът и добави, че на психолозите трябва да бъде позволено да изучават всички детски площадки в света. „С тази информация можем да изградим теория за тормоза или да научим как хората създават нови приятели“ , каза Пшибилски .
Светът на актьорството и игрите напоследък привлича все повече внимание. Както знаете, миналата година Световната здравна организация официално призна „разстройството на игрите“ като болест.