Google пуска нова политика за борба с подвеждащите приложения в Play Store
Google пусна нова политика за борба с приложения в Play Store, които предоставят на потребителите адаптивни изтегляния. С новата политика на приложенията ще бъде забранено да използват елементи като заблуждаващи имена, икони на приложения.
Google направи важна стъпка в борбата срещу заблуждаващо съдържание, което може да превърне потребителите в Play Store, който се използва от милиони потребители на Android . Google публикува нова политика за избягване на заблуждаващо съдържание по отношение на имената и изображенията на приложенията, като по този начин се стреми да осигури по-надеждна услуга на онлайн магазина.
Прочети Още: Huawei Mate X2 прави тест за издръжливост
Решенията, които трябва да бъдат приложени с публикуваната политика, са обяснени подробно и с примери от Google.Приложения, които не отговарят на решенията, няма да бъдат предлагани за изтегляне на платформата и всички подвеждащи изрази ще бъдат напълно премахнати от платформата.
Новата политика се основава основно на 3 правила:
Има 3 различни правила, върху които се фокусира новата политика на Google за разработчици . Първият е, че имената на приложенията не са по-дълги от 30 знака . В същото време в имената на приложенията няма да се използват изрази като „top, free, download“, които не са пряко свързани с приложението и целят да получат повече изтегляния чрез подвеждащи потребители. И накрая, заблуждаващи изрази като „най-изтеглените от 2020 г.“ или „най-популярната игра от 2021 г.“ няма да имат право да се показват на иконите на приложението .
В новата политика на Google ще бъдат проверени не само името и иконата на приложението, но и изображенията в приложението, налични в Play Store. Изображения и видеоклипове, които не отразяват правилно приложението, не предоставят достатъчно информация и съдържат изрази като „отгоре, безплатно, изтегляне, най-добро“, няма да бъдат разрешени. Тази нова политика, разработена от Google, за да направи Play Store по-безопасен магазин, ще бъде приложена през втората половина на 2021 г.