Най -подробното изображение на споделената галактика Адромеда
По -внимателен поглед към съседа: Най -подробният изглед на галактиката Андромеда, споделен някога.
Учени от три различни университета подписаха съвместен проект за получаване на най -подробното изображение на галактиката Андромеда досега. За това проучване, използвайки 64-метровия радиотелескоп Сардиния, учените наблюдават 66 часа.
Галактиката Андромеда, която е описана като съседка на Млечния път, е на 2,5 милиона светлинни години от Земята . Тази спирална галактика, разположена в съзвездието Андромеда, досега не е предлагала много разбираеми данни поради разстоянието си.
Учени от Университета на Британска Колумбия, Римския университет Sapienza и Националния институт по астрофизика се обединиха, за да използват напреднали технологии и са получили най -подробното изображение на галактиката Андромеда досега . Тези изображения, получени с радиотелескопа Сардиния, ще хвърлят светлина върху разбирането на учените за спиралната галактика в бъдеще.
Най -подробният изглед на Андромеда е получен след 66 часа работа
Прочети Още:
10 причини за забавяне на менструацията, един от най -големите проблеми на жените
Въпросното изображение е получено след 66 часа работа, използвайки микровълнови честоти от 6,6 GHz. София Фатигони от Университета на Британска Колумбия направи следните изявления за изображението, което е изключително важно за научния свят; „Това изображение ще ни предостави по -подробна информация от всякога за структурата на Андромеда и какво съдържа тя.Наблюдаването на физическите процеси, през които преминава Андромеда, ще има ефект като гледаме собствената си галактика отвън и ще ни позволи да разберем по -добре какво става. “
Тъй като галактиката Андромеда може да се разглежда само между 1 и 22 Ghz честоти, учените се опитват да си представят тази галактика от дълго време.Радиотелескопът Сардиния с дължина 64 метра беше името, избрано за разглеждане на галактиката, и учените успяха да получат изображения в честотната лента 6,6 GHz благодарение на този телескоп.
След 66 часа работа учените имаха възможност да наблюдават интензивните звездни образувания в галактиката Андромеда, като по този начин създадоха подробна карта на звездите в галактиката. Учен от университета Sapienza в Рим, д -р. Елия Батистели, по темата; „Когато комбинирахме получените по -рано изображения с това подробно изображение, имахме възможност да наблюдаваме по -ясно микровълновите емисии на природата на Андромеда. В същото време това изображение ни позволи да получим по -ясни данни за физическите събития, които се случват в различни части на галактиките „, каза той.